Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
 
 
Advertisement
| Poradnia Paliatywna | Hospicjum Domowe | Oddział Stacjonarny | Poradnia Obrzęku | Pomoc Psychologiczna | Wsparcie Osieroconych | Wniosek/Skierowanie |
Start
Opieka hospicyjna
O nas
Możesz nam pomóc
Wolontariat
Żonkilowe Szkoły
Klub dra J. Deszcza
Kursy, szkolenia
Kontakt
Konta Bankowe
Sprawozdanie
Granty 2014
- - - - - - -
Patient's admissions
Patientenaufnahme

polanadziei2008-gora-logo 
 

Towarzystwo
Przyjaciół Chorych
"Hospicjum
im. św. Łazarza"
ul. Fatimska 17
31-831 Kraków
KRS 0000048149
NIP 678 00 30 510
REGON 350552429 

 aukcja_ludzie
About us
 
 

 

Smoki, Misie i Dzieci z Brodą PDF Drukuj Email
Image
W tym roku Pola Nadziei kwitną już po raz dziesiąty. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum Świętego Łazarza” oraz BP Polska zapraszają  dużych i małych przyjaciół żonkilowej akcji na wielki finał, który odbędzie się 12 maja w Parku Jordana. W programie liczne atrakcje: Szpital Pluszowego Misia, gry i zabawy z aktorami Teatru Groteska, wspólne budowanie żonkilowego smoka, a także koncert zespołu dziecięcego Joszka Brody.

W samo południe w okolicach kawiarni Jordanówka swoje podwoje otworzy Szpital Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci będą tam mogły przyjść ze swoimi ukochanymi przytulankami, opowiedzieć o ich dolegliwościach i dowiedzieć się, jak im zaradzić. Przy okazji przekonają się, że wizyta u lekarza wcale nie jest taka straszna. 
Szpital Pluszowego Misia to projekt o zasięgu międzynarodowym, którego organizatorem jest Program ds. Zdrowia Publicznego Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Jego głównym celem jest zmniejszenie poziomu stresu małego dziecka podczas wizyty u lekarza. Najlepszym do tego sposobem jest zabawa. Studenci medycy organizują więc specjalne gabinety lekarskie, do których przychodzą dzieci ze swoimi zabawkami, którym lekarze mają pomóc.

O godz. 13 aktorzy Teatru Groteska wszystkim dzieciom zaproponują moc smoczych atrakcji. Będzie więc tor przeszkód, który trzeba będzie pokonać ze smoczymi łapami na nogach i smoczą maską na twarzy, odważni będą mogli złowić skarby z kufra strzeżonego przez smoka, lubiący wyścigi przebiec trasę ułożoną z odcisków smoczych łap, a na koniec wziąć udział w trudnej konkurencji toczenia smoczych jaj.

Między godz. 12.30-13.30 będziemy też czekać na wszystkie prace wykonane w ramach ogłoszonego  dla szkół konkursu na żonkilowy latawiec i żonkilowe przebranie. Dzieci, które przygotowały żonkilowe przebranie będą mogły podczas imprezy zaprezentować swój strój na scenie. Na zwycięzców konkursów czekają ciekawe nagrody.
Wielkim wyzwaniem dla wszystkich będzie też z pewnością wspólna budowa wielkiego żonkilowego smoka.
Na zakończenie zagra muzyka – koncert dadzą Dzieci z Brodą. Zespół gra już od kilku lat. Pierwszą płytę „Normalnie szok!” wydał w roku 2002, dwa lata później kolejne: „Halo Halo. Dzieci Europy” i ¬ na prośbę Muzeum Powstania Warszawskiego ¬ „Czuwaj wiaro!” upamiętniającą 60. rocznicę Powstania Warszawskiego. Ich teledysk do piosenki „Hej ruku andi” otrzymał główną nagrodę na festiwalu Yach Film 2003. Koncerty Dzieci z Brodą to zawsze świetna zabawa!

Wejście na imprezę w Parku Jordana jest bezpłatne.

Przez cały dzień wolontariusze będą zbierać datki na Hospicjum Świętego Łazarza. Nawet najmniejsza wpłata ma ogromne znaczenie.

Zapraszamy w sobotę!
Renata Połomska
manager akcji Pola Nadziei

Szczegółowe informacje pod nr tel. 012 641 46 66, 506 173 857.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

 
Komu pomaga Hospicjum?
Co jest celem opieki?
Kto ponosi koszty?
 
Jednostki Hospicjum

Konsultacje z medycyny paliatywnej dla lekarzy

Skierowanie do Hospicjum

Zasady udostępniania dokumentacji medycznej

bsi assurance mark iso 9001 keyb

 
 
 
 
  bsi assurance mark iso 14001 keyb 

Przebudowa Hospicjum

2009-2011

logo_malopolski wersja8

nsspr_wariant dodatkowy

unia

 

Hospicjum św. Łazarza

Gościmy

© 2018 Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.