Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
 
 
Advertisement
| Poradnia Paliatywna | Hospicjum Domowe | Oddział Stacjonarny | Poradnia Obrzęku | Pomoc Psychologiczna | Wsparcie Osieroconych | Skierowanie |
Start
Opieka hospicyjna
O nas
Możesz nam pomóc
Wolontariat
Żonkilowe Szkoły
Klub dra J. Deszcza
Kursy, szkolenia
Kontakt
Konta Bankowe
Sprawozdanie
Granty 2014
- - - - - - -
Patient's admissions
Patientenaufnahme

polanadziei2008-gora-logo 
 

Towarzystwo
Przyjaciół Chorych
"Hospicjum
im. św. Łazarza"
ul. Fatimska 17
31-831 Kraków
KRS 0000048149
NIP 678 00 30 510
REGON 350552429 

 aukcja_ludzie
About us
 
 

 

Projekt pt. "Hospicyjny Klub Seniora" PDF Drukuj Email

Image
Od dnia 20 maja 2014 r., dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, realizujemy w hospicjum projekt pt. „HOSPICYJNY KLUB SENIORA”.

Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób starszych, przeżywających trudną sytuację osamotnienia, spowodowaną utratą bliskiej osoby oraz osób, których okres pracy zawodowej zakończył się, odczuwających samotność i brak sensu życia.

 

Zadanie to będzie realizowane w następujących obszarach:
I. Przeciwdziałanie wykluczeniu osób osamotnionych, poprzez budowanie więzi międzyludzkich, co zapobiegnie procesowi marginalizacji ludzi starszych oraz zmniejszenie ich społecznego wykluczenia poprzez wykonywanie różnych, wspólnych prac warsztatowych i organizację wydarzeń, a także udział w pracach na rzecz hospicjum.
II. Stymulowanie seniorów do aktywnego i zdrowego stylu życia poprzez uczestnictwo w zajęciach mających na celu poprawę kondycji fizycznej (spacery, gimnastyka).
III. Działania z zakresu ustawicznego kształcenia, w których, oprócz stałej oferty klubowej polegającej na omawianiu i przedstawianiu zdarzeń z historii, życia osób służących chorym i organizowania różnych konkursów, zaplanowano wykłady o zdrowiu dotyczące diety seniora, sprawności umysłowej (rola mózgu) czy zmian wywołanych procesami zwyrodnieniowymi (zmiany w stawach biodrowych czy kolanowych) oraz zwiedzanie dwóch muzeów w Sukiennicach i Wieliczce.
IV. Propagowanie programu klubowego.

Uczestnicy zajęć  spotykając się raz w tygodniu, nawiązują między sobą więzi, biorą aktywnie udział w pracach hospicjum oraz wspomagają się nawzajem w chwilach trudnych: choroby czy inny wydarzeń życiowych. Towarzystwo, działając od ponad trzydziestu lat, posiada również liczną grupę wolontariuszy, z których wielu osiągnęło wiek emerytalny i nie może, ze względu na zmniejszony zasób sił fizycznych, intensywnie włączać się w opiekę nad chorymi. Z myślą również o tych osobach przygotowana została oferta klubowa na rok 2014, aby mogli uczestniczyć w pracach dających radość służenia chorym w inny sposób. W prace klubowe są zaangażowane również często inne starsze osoby, które dzięki klubowi uzyskują wiadomości gdzie i jaką pomoc może otrzymać senior.
Projekt „HOSPICYJNY KLUB SENIORA” realizowany będzie do dnia 30 listopada 2014 r. a o kolejnych wydarzeniach, związanych z jego realizacją, będziemy informować na naszej stronie w zakładce Klub dra J. Deszcza.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Klauzula Informacyjna

dla Pacjentów

 
Komu pomaga Hospicjum?
Co jest celem opieki?
Kto ponosi koszty?
 
Jednostki Hospicjum

Konsultacje z medycyny paliatywnej dla lekarzy

Skierowanie do Hospicjum

Zasady udostępniania dokumentacji medycznej

bsi assurance mark iso 9001 keyb

 
 
 
 
   

Przebudowa Hospicjum

2009-2011

logo_malopolski wersja8

nsspr_wariant dodatkowy

unia

 

Hospicjum św. Łazarza

Gościmy
Odwiedza nas 1 gość

© 2020 Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.