Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
 
 
Advertisement
| Poradnia Paliatywna | Hospicjum Domowe | Oddział Stacjonarny | Poradnia Obrzęku | Pomoc Psychologiczna | Wsparcie Osieroconych | Skierowanie |
Start
Opieka hospicyjna
O nas
Możesz nam pomóc
Wolontariat
Żonkilowe Szkoły
Klub dra J. Deszcza
Kursy, szkolenia
Kontakt
Konta Bankowe
Sprawozdanie
Granty 2014
- - - - - - -
Patient's admissions
Patientenaufnahme

polanadziei2008-gora-logo 
 

Towarzystwo
Przyjaciół Chorych
"Hospicjum
im. św. Łazarza"
ul. Fatimska 17
31-831 Kraków
KRS 0000048149
NIP 678 00 30 510
REGON 350552429 

 aukcja_ludzie
About us
 
 

 

Środa, 18 czerwca 2014 r. PDF Drukuj Email
Image

 
Czwartek, 26 czerwca 2014 r. PDF Drukuj Email

Dzisiaj w planach były pierwsze zajęcia z posługiwania się kijkami do nordic walking. Zakupione, dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, kijki do aktywnych spacerów, na pewno zaktywizują członków Klubu dr Jana Deszcza do spacerów, nie tylko po ogrodzie hospicyjnym.

Klubowicze, pod fachowym okiem fizjoterapeutki, chętnie uczestniczyli w pierwszej lekcji korzystania z kijków i słuchali, jaki wpływ na organizm ma regularna aktywność fizyczna.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 
Piątek, 11 czerwca 2014 r. PDF Drukuj Email

Image
W związku z pracami korespondencyjnymi, dzisiaj przybyło 8 Pań, które adresowały korespondencję.
Jak zwykle listów do wysłania było wiele i to właśnie dzięki Członkiniom Klubu dr Jana Deszcza, koperty zostały zaadresowane właściwie i zapakowane. Pozostało jedynie wysłać je do adresatów.

Spotkanie, jak zwykle, oprócz prac korespondencyjnych, miało na celu integrację Uczestniczek, które po zakończeniu prac, korzystały z możliwości spędzenia razem czasu przy kawie i ciasteczkach. Omówione zostały także plany, w związku redagowaniem i tworzeniem kolejnych stronnic Kroniki Klubu dr Jana Deszcza.

Image
Image

 
Czwartek, 10 czerwca 2014 r. PDF Drukuj Email

Image
Dzisiaj, pragniemy przedstawić część prac wykonanych przez Członkinie Klubu dr Jana Deszcza.
Dzięki zakupionym materiałom i przyrządom, mogą powstawać takie piękne kartki, jak przedstawimy poniżej.

 

 

 

Image
Image

Image
Image

Image
Image
 

 
Czwartek, 5 czerwca 2014 r. PDF Drukuj Email

Podczas spotkania, na które przybyło 18 osób, członkinie Klubu wykonywały zaproszenia na czerwcowe Hospicyjne Dni Dziękczynienia.
Pod czujnym okiem terapeutki zajęciowej, wyczarowywały wspaniałe kartki, które zostaną przesłane do osób zapraszanych na spotkanie 22 czerwca br.

Pozostałe Panie, z niesłabnącym zaangażowaniem, adresowały koperty do wysyłki tychże zaproszeń. A pozostałe Uczestniczki spędzały czas na rozmowach przy poczęstunku przygotowanym przez Danusię, Jadzię i Cecylkę.

Image
Image

Image
Image

 
Czwartek, 29 maja 2014 r. PDF Drukuj Email

29 maja, w ramach projektu „HOSPICYJNY KLUB SENIORA” odbył się wykład na temat „Sprawność umysłowa –  rola mózgu”.

Wykład poprowadziła lek. med. Małgorzata Smyczyńska, która dla uczestników spotkania przygotowała nie tylko wiadomości dotyczące roli mózgu właśnie i jego właściwości, ale również test, dzięki któremu każdy mógł, na podstawie odpowiedniej skali, ocenić swoją sprawność.

Wszyscy chętnie brali udział w zajęciach i słuchali z zaciekawieniem, jak można sprawność swojego mózgu poprawić, zwłaszcza w wieku senioralnym.

Image
Image
Image

 
Czwartek, 22 maja 2014 r. PDF Drukuj Email

Spotkanie Klubu dr Jana Deszcza, jak zwykle poprzedziły przygotowania. Panie dbające o to, aby czas spędzony razem, upływał w miłej i przyjemnej atmosferze, przygotowały salę oraz skromny poczęstunek, a także kawę i herbatę, dla osób, które przybędą na spotkanie klubowe.

Uczestnicy Klubu dr Jana Deszcza, a właściwie uczestniczki, rozpoczęły spotkanie od gimnastyki, prowadzonej przez doświadczoną fizjoterapeutkę.

Image
Image
Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dalszej części spotkania, panie uczestniczyły w pracach korespondencyjnych, adresując koperty i pakując korespondencję, a wszystko to pod czujnym okiem Pani Prezes.

Image
Image
Image

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie, w ramach warsztatów i dzięki pomocy terapeuty zajęciowego, uczestniczki spotkania tworzyły kartki okolicznościowe, które następnie wręczyły solenizantkom, które obchodziły imieniny.

Image
Image

 
Klub dra Jana Deszcza PDF Drukuj Email
W Hospicjum św. Łazarza" działa Klub dra Jana Deszcza. W zajęciach klubowych uczestniczą osoby samotne, wdowy i wdowcy, wolontariusze oraz przyjaciele i członkowie Towarzystwa.

Podczas spotkań poruszane są różne interesujące tematy, odbywają się wspólne wycieczki, wykonywane prace na rzecz Hospicjum (np. wysyłka korespondencji), spotkania modlitewne Zespołu, prowadzona jest gimnastyka dla seniorów. W spotkaniach uczestniczą zaproszeni goście. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 12 641 43 30, od pn. - pt. w godz. 9.00 - 15.00. 

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Klauzula Informacyjna

dla Pacjentów

 
Komu pomaga Hospicjum?
Co jest celem opieki?
Kto ponosi koszty?
 
Jednostki Hospicjum

Konsultacje z medycyny paliatywnej dla lekarzy

Skierowanie do Hospicjum

Zasady udostępniania dokumentacji medycznej

bsi assurance mark iso 9001 keyb

 
 
 
 
  bsi assurance mark iso 14001 keyb 

Przebudowa Hospicjum

2009-2011

logo_malopolski wersja8

nsspr_wariant dodatkowy

unia

 

Hospicjum św. Łazarza

Gościmy

© 2019 Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.