Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
 
 
Advertisement
| Poradnia Paliatywna | Hospicjum Domowe | Oddział Stacjonarny | Poradnia Obrzęku | Pomoc Psychologiczna | Wsparcie Osieroconych | Skierowanie |
Start
Opieka hospicyjna
O nas
Możesz nam pomóc
Wolontariat
Żonkilowe Szkoły
Klub dra J. Deszcza
Kursy, szkolenia
Kontakt
Konta Bankowe
Sprawozdanie
Granty 2014
- - - - - - -
Patient's admissions
Patientenaufnahme

polanadziei2008-gora-logo 
 

Towarzystwo
Przyjaciół Chorych
"Hospicjum
im. św. Łazarza"
ul. Fatimska 17
31-831 Kraków
KRS 0000048149
NIP 678 00 30 510
REGON 350552429 

 aukcja_ludzie
About us
 
 

 

Piątek, 27 września 2014 r. PDF Drukuj Email

Godzina 8.00, jest piękny, słoneczny, sobotni poranek. Pracownicy, wolontariusze oraz członkowie Klubu dr Jana Deszcza, zebrali się na parkingu, skąd wyruszają do Częstochowy. Humory dopisują, pogoda wspaniała i oczywiście cel, jakim jest Jasna Góra sprawiają, że wszyscy czują, że to będzie wyjątkowy dzień. Oczywiście, wycieczce przewodzi Pani Prezes Jolanta Stokłosa, wraz z ks. Adamem Trzaską, kapelanem hospicyjnym.

W programie wizyty na Jasnej Górze, oprócz zwiedzania sanktuarium, jest także wysłuchanie konferencji ks. Adama. Wyjazd do Częstochowy okazał się bardzo udany i wszyscy wrócili z niego zadowoleni i uśmiechnięci. Co zresztą widać po twarzach uczestników…

Zapraszamy do galerii zdjęć.


 
Wtorek, 30 września 2014 r. PDF Drukuj Email
Na dzisiaj zaplanowane zostały kolejne zajęcia z Nordic Walking. Pogoda dopisuje, zatem wybieramy się na spacer, a właściwie to na kolejny trening w formie spaceru. Panie bardzo polubiły tę formę aktywności, z której korzystają nie tylko podczas zajęć klubowych, ale także w ramach swojego prywatnego czasu. W ramach realizowanego programu grantowego, pod pilnym okiem rehabilitantki Sylwii, mogą szkolić swoje umiejętności.
Na relację fotograficzną z odbytych zajęć, zapraszamy  w późniejszym terminie.
 
Czwartek, 25 września 2014 r. PDF Drukuj Email
Dzisiejsze spotkanie, w ramach działalności klubu dr Jana Deszcza, było bardzo wyjątkowe. Jednak z Członkiń Klubu, Pani Ania, uczestniczka Powstania Warszawskiego, postanowiła podzielić się swoimi wspomnieniami z pozostałymi Członkami Klubu.
Po chwili ćwiczeń oraz przedstawieniu spraw organizacyjnych dotyczących Klubu, głos został oddany Pani Ani, spotkanie z którą zostało zatytułowane „Powstanie Warszawskie – Opowieść Dziewczyny Walczącej”. Okazją była miniona 70. rocznica wybuchu powstania i uroczyste obchody na cześć tego wydarzenia, jakie miały miejsce w sierpniu w Warszawie.
Pani Ania, już jako 15-latka przeszła szkolenie sanitarne i łącznościowe. W czasie Powstania nosiła pseudonim ,,Jadwiga” i walczyła w 1 DAK, 1 Dywizjon Artylerii Konnej, 2. bateria, jako sanitariuszka i równocześnie łączniczka.
Opowieść Pani Ani była niezwykle wzruszająca. Czytanie o Powstaniu Warszawskim a słuchanie relacji świadka tych wydarzeń, to są dwa nieporównywalne do siebie wydarzenia. Cieszymy się, że mogliśmy wysłuchać opowieści Pani Ani – Dziewczyny Walczącej w Powstaniu Warszawskim o pseudonimie „Jadwiga”.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
 
Czwartek, 18 września 2014 r. PDF Drukuj Email
Piękne, wrześniowe przedpołudnie, pogoda dopisuje, zatem zaplanowany na dzisiaj spacer po Krakowie będzie na pewno czasem mile spędzonym. Naszym przewodnikiem będzie Pani Basia, która wie o Krakowie wszystko i która dzisiaj oprowadzać będzie Członków Klubu po najciekawszych miejscach w Krakowie. W planach jest oczywiście ulica Floriańska, Kościół Mariacki, Rynek Główny, Kuria Biskupia, Kościół oo Franciszkanów.
Zresztą, galeria zdjęć, przekaże więcej, aniżeli słowo, jakie miejsca odwiedziliśmy i na pewno pokaże, że humory i doskonały nastrój dopisywały.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
 
Czwartek, 11 września 2014 r. PDF Drukuj Email
Kolejny wrześniowy czwartek, zbliża się godzina 14.00 i z minuty na minutę zapełnia się sala spotkań Członków Klubu dr Jana Deszcza. Na dzisiaj zaplanowane zostały obchody imienin oraz ćwiczenia z doskonalenia pamięci.
Imieniny w tym miesiącu świętowała wraz z Klubem Pani Róża. Jak zawsze były śpiewające życzenia, łzy wzruszenia oraz karta pamiątkowa, wykonana ręcznie, z życzeniami, podpisana przez wszystkich Klubowiczów. Pani Róża była bardzo wzruszona, ale też i szczęśliwa, bo związana jest z Klubem dr Jana Deszcza już od wielu lat i znalazła w nim grono bliskich sobie osób.
Następnie Pani Jolanta Stokłosa poprowadziła ćwiczenia, które mają na celu usprawnianie pamięci. I wszyscy bardzo chętnie wzięli w zajęciach udział.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
 
Środa, 10 września 2014 r. PDF Drukuj Email
Na dzisiaj zaplanowane zostały prace korespondencyjne. Jak zawsze, przybyły Panie, które zawsze chętnie uczestniczą w tych pracach, a niezawodna Danusia zadbała o to, aby podczas prac nie zabrakło poczęstunku, dzięki czemu, Panie połączyły miłe z pożytecznym.
Spotkanie w ramach prac korespondencyjnych, to także czas na rozmowy i miłe spędzenie czasu w gronie bliskich już sobie osób.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
 
Czwartek, 4 września 2014 r. PDF Drukuj Email
Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie po wakacyjnej przerwie, podczas której Klub działał w ramach Kawiarenki Klubowej.
Od razu można było zauważyć, że na spotkanie przybyło zdecydowanie więcej osób, które wróciły z wakacyjnych wojaży i z wielką ochotą dzieliły się swoimi wrażeniami.
Na początku spotkania Pani Jolanta Stokłosa powitała wszystkich i opowiedziała o tym, co działo się podczas wakacyjnych spotkań w ramach Kawiarenki Klubowej. Oczywiście, wszyscy najchętniej wspominali wykonywane sałatki w ramach Sałatkowego Lata. Jeszcze raz omówiono poszczególne przepisy, a Panie dzieliły się swoimi sugestiami, jak można niektóre z nich urozmaicić. Jednak, zdecydowana większość przepisów była idealnie dopasowana i smakowała uczestniczkom spotkań.
Przy okazji, rozdano tym osobom, które nie brały udziału w sporządzaniu sałatek, przepisy, aby mogły je wypróbować w swoich domach.
Bardzo miłym momentem spotkania, była rocznica urodzin Pani Joasi, która pragnęła spędzić ją właśnie w gronie Klubowiczów. Była to bardzo przejmująca chwila, podczas której nie zabrakło śpiewu, życzeń i łez wzruszenia.
Następnie, omawiano tematykę żniw i obchodów dożynek. Panie chętnie dzieliły się swoimi wspomnieniami, kiedy to uczestniczyły w obchodach święta zbiorów.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
 
Czwartek, 28 sierpnia 2014 r. PDF Drukuj Email

Dzisiaj miało miejsce ostatnie spotkanie w ramach grantowego cyklu „Sałatkowe lato”.

Czas wakacyjny, kiedy członkowie klubu spotykali się, aby wspólnie wykonywać sałatki mija, dlatego na koniec zostały wybrane dwie sałatki, związane z kojarzącą się latem Grecją i smakiem egzotycznych owoców.
Pierwsza z sałatek, to sałatka grecka. Oczywiście, nie jest to wersja oryginalna, tylko troszkę dostosowana na potrzeby polskiego podniebienia. Jak wiemy oryginalna sałatka grecka nie ma w sobie sałaty, co wydaje się jak najbardziej akcentem polskim. Ale, panie, które przybyły dzisiaj na spotkanie zgodnie stwierdziły, że są przyzwyczajone do wersji z sałatą właśnie.
Zatem zapoznajmy się bliżej z przepisem.

Czytaj całość…
 
Czwartek, 21 sierpnia 2014 r. PDF Drukuj Email

Kolejne, sierpniowe przedpołudnie i, choć pogoda jest trudna do przewidzenia, to jednak grupa Klubowiczek, zdecydowała się wybrać na kolejny już trening z kijkami do nordic walking. W towarzystwie rehabilitantki Sylwii, Panie doskonaliły swój warsztat, który z treningu na trening zdecydowanie polepsza się.

Czas spędzony razem wypełnia nie tylko trening, który jest oczywiście najważniejszy, ale zawsze znajdzie się też chwila na rozmowę i śmiech, które zawsze towarzyszą paniom przy okazji spotkań różnych.

 
Czwartek, 14 sierpnia 2014 r. PDF Drukuj Email

Pierwsze spotkanie z dwóch w miesiącu sierpniu, w ramach Sałatkowego lata, rozpocznie się już za chwilę.
Dzisiaj w planach mamy zrobienie następujących sałatek:
Sałatka jarzynowa:
- 1 główka kapusty białej
- kalafior (2-3)
- 2 kg ziemniaków
- 6 puszek tuńczyka w sosie własnym
- 2 puszki zielonego groszku
- 4 papryki żółte
- 10 jajek
- majonez

Sałatka polska - owocowa
- jabłka (papierówki) – 2-3 kg
- śliwki – 2 kg
- borówka – 1 op.
- jeżyny – 1 op.
- rodzynki – 1 duże op. lub 3-4 małe
- czekolada gorzka  - 4-6 tabliczek
- śmietana w sprayu – 2-3
- biszkopciki (małe, okrągłe) – zależy od opakowań ;)

Wszystkie składniki podane są w ilościach orientacyjnych i z myślą o tym, aby zadowolić ok. 20 osób.
Dla celów domowych, oczywiście ilości mogą być zdecydowanie mniejsze z nastawieniem na dodanie tych składników, które lubimy najbardziej.

Życzymy smacznego!

Poza tym, to podczas czwartkowego spotkania, odbyły się prace korespondencyjne oraz przygotowanie bukietów na święto w dniu 15 sierpnia.


Zapraszamy do galerii zdjęć

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Klauzula Informacyjna

dla Pacjentów

 
Komu pomaga Hospicjum?
Co jest celem opieki?
Kto ponosi koszty?
 
Jednostki Hospicjum

Konsultacje z medycyny paliatywnej dla lekarzy

Skierowanie do Hospicjum

Zasady udostępniania dokumentacji medycznej

bsi assurance mark iso 9001 keyb

 
 
 
 
  bsi assurance mark iso 14001 keyb 

Przebudowa Hospicjum

2009-2011

logo_malopolski wersja8

nsspr_wariant dodatkowy

unia

 

Hospicjum św. Łazarza

Gościmy
Odwiedza nas 1 gość

© 2019 Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.