Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
 
 
Advertisement
| Poradnia Paliatywna | Hospicjum Domowe | Oddział Stacjonarny | Poradnia Obrzęku | Pomoc Psychologiczna | Wsparcie Osieroconych | Skierowanie |
Start
Opieka hospicyjna
O nas
Możesz nam pomóc
Wolontariat
Żonkilowe Szkoły
Klub dra J. Deszcza
Kursy, szkolenia
Kontakt
Konta Bankowe
Sprawozdanie
Granty 2014
- - - - - - -
Patient's admissions
Patientenaufnahme

polanadziei2008-gora-logo 
 

Towarzystwo
Przyjaciół Chorych
"Hospicjum
im. św. Łazarza"
ul. Fatimska 17
31-831 Kraków
KRS 0000048149
NIP 678 00 30 510
REGON 350552429 

 aukcja_ludzie
About us
 
 

 

Klub dra Jana Deszcza PDF Drukuj Email
Klub zaprasza osoby osierocone, wdowy i wdowców, wolontariuszy, członków i przyjaciół Towarzystwa na spotkania i do wspólnego działania na rzecz Hospicjum św. Łazarza.
Głównym zadaniem jest niesienie pomocy osobom osamotnionym, głównie tym, których bliscy byli pod opieką Hospicjum św. Łazarza.
Zajęcia Klubu są tak organizowane, że mogą w nich uczestniczyć wszyscy zainteresowani, zarówno rodziny osierocone, jak i członkowie Towarzystwa oraz inne osoby, które pragną włączyć się w działalność Klubu, w tym wolontariusze i pracownicy. Informacje o Klubie tel. 601 739 344.
Klub organizuje wycieczki, spacery, spotkania modlitewne. Gospodarzem Klubu jest terapeuta zajęciowy, który jest również rehabilitantem.
W lipcu i sierpniu Klub zaprasza osoby osierocone, wdowy i wdowców, wolontariuszy, członków i przyjaciół Towarzystwa do Letniej Kawiarenki w każdy czwartek w godz. 11.00 – 13.00. W tym roku podróżujemy po świecie (opowieści, zdjęcia, potrawy).
LIPIEC 2018
5 lipiec 2018 r. –  Państwa Wschodu: Iran i Indie
12 lipiec 2018 r. - Włochy, Watykan
19 lipiec 2018 r. – Kraje północy Europy Włochy, Watykan
26 lipiec 2018 r. – W krainie kangurów - Australia
SIERPIEŃ 2018
2 sierpień 2018 r.  –  Francja, Wielka Brytania i Niemcy
9 sierpień 2018 r. –   Afryka
16 sierpień 2018 r. – Stany Zjednoczone
23 sierpień 2018 r. – Hiszpania i Portugalia
30 sierpień 2018 r. – Ameryka Południowa
 
Sierpniowe plany Klubu PDF Drukuj Email

W sierpniu zaplanowano zajęcia:

6 sierpień – czwartek  godz. 11.00 – 13.00
Przemienienie Pańskie
Spotkanie biwakowe – Czar tostów i grzanek 
12 sierpień – środa
Prace korespondencyjne
13 sierpień – czwartek  godz. 11.00 – 13.00
Święto Matki Boskiej Kalwaryjskiej 
Przed Świętem Wniebowzięciem NMP
Warsztat: stragan odpustowy
20 sierpień – czwartek godz. 11.00 – 13.00
Finał lata – naleśniki owocowe i nie tylko
Plan pracy na jesień.
27 sierpień – czwartek godz. 11.00 – 13.00 
Ośrodek Kultury K.Norwida Wystawa "Woda Nas Uwodzi"

 
Wakacje w hospicyjnym Klubie dr Jana Deszcza PDF Drukuj Email

Klub został powołany przez Zarząd w celu niesienia  pomocy osobom starszym, które utraciły swoich bliskich, będących w ostatnich tygodniach swojego życia pod opieką  Hospicjum oraz seniorom odczuwających osamotnienie.

W miesiącach lipcu i sierpniu 2015 r. Klub dr Deszcza działa w ramach zajęć Kawiarenki Klubowej. Spotkania odbywają się w każdy czwartek w godz. 11.00 – 13.00.
W programie Kawiarenki na czas wakacji zaplanowano:  
•biwakowanie: wykonywanie sałatek, przekąsek, grzanek, pasztetów warzywnych,
•spacery: gimnastyka prowadzona przez fizjoterapeutę, zwiedzanie ogrodów i muzeów
•rozmowy letnich świętach, uroczystościach i zwyczajach,
•prace biurowe dotyczące korespondencji z osobami osamotnionymi i członkami Towarzystwa,
•prowadzenie kroniki klubowej

Image
W lipcu w ramach „Czaru wakacyjnych kanapek” członkowie Klubu wykonali rozmaite rodzaje kanapek, sporządzali imieninowe potrawy z owoców, odwiedzili Ogród Botaniczny, piekli pasztety warzywne i sporządzali listę wyposażenia Apteczki Babuni z degustacją napoju na zaziębienie. Kilka zdjęć obrazuje wykonane letnie produkty.

 

Image
Image
Image


 
Wtorek, 25 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email

Dzisiaj, pragniemy zaprezentować część prac, jakie wykonały Panie z Klubu dr Jana Deszcza w związku z nadchodzącymi świętami.


Boże Narodzenie już blisko, a my pragniemy, aby Nasi Podopieczni w hospicjum czuli prawdziwą atmosferę świąt właśnie. Dlatego, wykonane zostały m.in. ozdobne kule, które zostaną zawieszone w salach naszych chorych. Panie z Klubu dr Jana Deszcza zawsze chętnie wykonują prace, dzięki którym Nasz Dom – Hospicjum wygląda świątecznie, ale przede wszystkim radość można sprawić Naszym Podopiecznym.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
Czwartek, 20 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email

Dzisiaj, o godzinie 16.30, w Bazylice Franciszkanów odbyła się Masz św. dla mieszkańców Krakowa, którzy utracili swoich bliskich, w tym dla rodzin, których krewni byli pod opieką hospicjum.


Msza św. odbyła się dzięki gościnności Ojców i Braci Franciszkanów, a odprawił ją Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski. O oprawę muzyczną zadbał Chór Voce Angeli, który poprowadził Pan Piotr Pałka. Dzięki pięknym pieśniom, w wykonaniu Chóru, stworzony został niepowtarzalny klimat zadumy oraz skupienia.


Wszystkim, którzy przyczynili się do tej pięknej uroczystości, składamy gorące podziękowania. Dzięki zaangażowaniu i bezinteresowności wielu osób, mogliśmy modlić się za bliskich, których już między nami nie ma…
Po Mszy św. odbyło się spotkanie, prowadzone przez hospicyjnych psychologów, podczas którego rozmawiano o sposobach radzenia sobie z samotnością, po utracie bliskiej osoby, oraz z okresem żałoby. Uczestnicy otrzymali Informator, wydany dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego, w którym znaleźli opis metod radzenia sobie z takimi trudnymi sytuacjami oraz propozycjami włączenia się w wolontariat hospicyjny.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
Środa, 19 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email

Dzisiaj odbyło się ostatnie spotkanie w ramach cyklu „Wykłady o zdrowiu”. Gościem spotkania był Pan dr n. med. Benedykt Cichy, który jest specjalistą w dziedzinie ortopedii. Temat wykładu brzmiał: „Zmiany wywołane procesami zwyrodnieniowymi (zmiany w stawach biodrowych i kolanowych)”.


Wszyscy uczestnicy spotkania z zainteresowaniem słuchali wykładu Pana Doktora, który dodatkowo odpowiadał na zadawane pytania i był bardzo otwarty na zgłaszanie przez słuchaczy zagadnień, które ich interesują. Problematyka zmian zwyrodnieniowych dotyczy właśnie osób starszych, które muszą zwrócić większą uwagę na zmiany, jakie zachodzą w ich organizmie w tym okresie.


Temat okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę i cieszył się wielkim zainteresowaniem zgromadzonych słuchaczy.

Image
 
Image

Image
 
Image

 
Czwartek, 13 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email
Image
Dzisiaj w planach zajęć klubowych jest wizyta w kinie. Niedaleko hospicjum, znajduje się kino ŚWIT, dokąd udajemy się na głośny film „Bogowie”.  Wszyscy doskonale pamiętają Pana prof. Zbigniewa Religę, w postać którego wciela się Tomasz Kot.
Okazuje się, że temat zainteresował mnóstwo osób, bo na film przyszło blisko 50 osób (członkowie Klubu, wolontariusze). Wrażenia po seansie były bardzo pozytywne i wszyscy wyszli zadowoleni. Mogli poznać więcej szczegółów z życia prof. Zbigniewa Religii, który jako pierwszy dokonał udanego przeszczepu serca.

 
Piątek, 7 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email

Image
Dzisiaj kontynuowane są prace korespondencyjne, w związku z organizowaniem  Mszy św. w Bazylice Franciszkanów, 20 listopada 2014 r., o godzinie 16.30. Dwa dni temu, grupa korespondencyjna zaadresowała koperty, a dzisiaj już wkładamy zaproszenia do kopert i wysyłamy. Na Panie z Klubu można zawsze liczyć, dzięki czemu prace przebiegają sprawnie i wszystko zostaje wykonane w zaplanowanym terminie.

  

Image
 
Image

Image
 
Image

 
Czwartek, 6 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email

Image
Zbliża się godzina 14.00, członkowie Klubu zbierają się w sali wykładowej, na swoim cotygodniowym spotkaniu. Dzisiaj w planach są obchody imienin. Solenizantami są Pani Lena, Pan Stanisław oraz nasza rehabilitantka Sylwia. Gromkie „sto lat” zabrzmiało donośnie, a potem wszyscy raczyli się przysmakami przyniesionymi z tej okazji. Czas wspólnych rozmów, śmiechu i mile spędzonych chwil, jest zawsze nieodzownym akcentem spotkań członków Klubu dr Jana Deszcza.

Image
 
Image

Image
 
Image

 
Środa, 5 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email

Dzisiaj, w planach prac klubowych, są prace korespondencyjne. Wszystkie ręce na pokład, gdyż musimy wysłać zaproszenia na Mszę św. dla osób, które utraciły swoich bliskich, w tym dla rodzin, których krewni byli pod opieką hospicjum. Masza św. odbędzie się w Bazylice Franciszkanów, a osób, które trzeba zaprosić, jest blisko 1000. Tak więc prace zaplanowane są na kilka dni i Panie, które uczestniczą w pracach korespondencyjnych, stawiły się dzisiaj w komplecie.

Image
 
Image

Image
 
Image

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Klauzula Informacyjna

dla Pacjentów

 
Komu pomaga Hospicjum?
Co jest celem opieki?
Kto ponosi koszty?
 
Jednostki Hospicjum

Konsultacje z medycyny paliatywnej dla lekarzy

Skierowanie do Hospicjum

Zasady udostępniania dokumentacji medycznej

bsi assurance mark iso 9001 keyb

 
 
 
 
   

Przebudowa Hospicjum

2009-2011

logo_malopolski wersja8

nsspr_wariant dodatkowy

unia

 

Hospicjum św. Łazarza

Gościmy
Odwiedza nas 4 gości

© 2020 Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.