Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
 
 
Advertisement
| Poradnia Paliatywna | Hospicjum Domowe | Oddział Stacjonarny | Poradnia Obrzęku | Pomoc Psychologiczna | Wsparcie Osieroconych | Wniosek/Skierowanie |
Start
Opieka hospicyjna
O nas
Możesz nam pomóc
Wolontariat
Żonkilowe Szkoły
Klub dra J. Deszcza
Kursy, szkolenia
Kontakt
Konta Bankowe
Sprawozdanie
Granty 2014
- - - - - - -
Patient's admissions
Patientenaufnahme

polanadziei2008-gora-logo 
 

Towarzystwo
Przyjaciół Chorych
"Hospicjum
im. św. Łazarza"
ul. Fatimska 17
31-831 Kraków
KRS 0000048149
NIP 678 00 30 510
REGON 350552429 

 aukcja_ludzie
About us
 
 

 

Sierpniowe plany Klubu PDF Drukuj Email

W sierpniu zaplanowano zajęcia:

6 sierpień – czwartek  godz. 11.00 – 13.00
Przemienienie Pańskie
Spotkanie biwakowe – Czar tostów i grzanek 
12 sierpień – środa
Prace korespondencyjne
13 sierpień – czwartek  godz. 11.00 – 13.00
Święto Matki Boskiej Kalwaryjskiej 
Przed Świętem Wniebowzięciem NMP
Warsztat: stragan odpustowy
20 sierpień – czwartek godz. 11.00 – 13.00
Finał lata – naleśniki owocowe i nie tylko
Plan pracy na jesień.
27 sierpień – czwartek godz. 11.00 – 13.00 
Ośrodek Kultury K.Norwida Wystawa "Woda Nas Uwodzi"

 
Wakacje w hospicyjnym Klubie dr Jana Deszcza PDF Drukuj Email

Klub został powołany przez Zarząd w celu niesienia  pomocy osobom starszym, które utraciły swoich bliskich, będących w ostatnich tygodniach swojego życia pod opieką  Hospicjum oraz seniorom odczuwających osamotnienie.

W miesiącach lipcu i sierpniu 2015 r. Klub dr Deszcza działa w ramach zajęć Kawiarenki Klubowej. Spotkania odbywają się w każdy czwartek w godz. 11.00 – 13.00.
W programie Kawiarenki na czas wakacji zaplanowano:  
•biwakowanie: wykonywanie sałatek, przekąsek, grzanek, pasztetów warzywnych,
•spacery: gimnastyka prowadzona przez fizjoterapeutę, zwiedzanie ogrodów i muzeów
•rozmowy letnich świętach, uroczystościach i zwyczajach,
•prace biurowe dotyczące korespondencji z osobami osamotnionymi i członkami Towarzystwa,
•prowadzenie kroniki klubowej

Image
W lipcu w ramach „Czaru wakacyjnych kanapek” członkowie Klubu wykonali rozmaite rodzaje kanapek, sporządzali imieninowe potrawy z owoców, odwiedzili Ogród Botaniczny, piekli pasztety warzywne i sporządzali listę wyposażenia Apteczki Babuni z degustacją napoju na zaziębienie. Kilka zdjęć obrazuje wykonane letnie produkty.

 

Image
Image
Image


 
Wtorek, 25 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email

Dzisiaj, pragniemy zaprezentować część prac, jakie wykonały Panie z Klubu dr Jana Deszcza w związku z nadchodzącymi świętami.


Boże Narodzenie już blisko, a my pragniemy, aby Nasi Podopieczni w hospicjum czuli prawdziwą atmosferę świąt właśnie. Dlatego, wykonane zostały m.in. ozdobne kule, które zostaną zawieszone w salach naszych chorych. Panie z Klubu dr Jana Deszcza zawsze chętnie wykonują prace, dzięki którym Nasz Dom – Hospicjum wygląda świątecznie, ale przede wszystkim radość można sprawić Naszym Podopiecznym.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
Czwartek, 20 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email

Dzisiaj, o godzinie 16.30, w Bazylice Franciszkanów odbyła się Masz św. dla mieszkańców Krakowa, którzy utracili swoich bliskich, w tym dla rodzin, których krewni byli pod opieką hospicjum.


Msza św. odbyła się dzięki gościnności Ojców i Braci Franciszkanów, a odprawił ją Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski. O oprawę muzyczną zadbał Chór Voce Angeli, który poprowadził Pan Piotr Pałka. Dzięki pięknym pieśniom, w wykonaniu Chóru, stworzony został niepowtarzalny klimat zadumy oraz skupienia.


Wszystkim, którzy przyczynili się do tej pięknej uroczystości, składamy gorące podziękowania. Dzięki zaangażowaniu i bezinteresowności wielu osób, mogliśmy modlić się za bliskich, których już między nami nie ma…
Po Mszy św. odbyło się spotkanie, prowadzone przez hospicyjnych psychologów, podczas którego rozmawiano o sposobach radzenia sobie z samotnością, po utracie bliskiej osoby, oraz z okresem żałoby. Uczestnicy otrzymali Informator, wydany dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego, w którym znaleźli opis metod radzenia sobie z takimi trudnymi sytuacjami oraz propozycjami włączenia się w wolontariat hospicyjny.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 
Środa, 19 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email

Dzisiaj odbyło się ostatnie spotkanie w ramach cyklu „Wykłady o zdrowiu”. Gościem spotkania był Pan dr n. med. Benedykt Cichy, który jest specjalistą w dziedzinie ortopedii. Temat wykładu brzmiał: „Zmiany wywołane procesami zwyrodnieniowymi (zmiany w stawach biodrowych i kolanowych)”.


Wszyscy uczestnicy spotkania z zainteresowaniem słuchali wykładu Pana Doktora, który dodatkowo odpowiadał na zadawane pytania i był bardzo otwarty na zgłaszanie przez słuchaczy zagadnień, które ich interesują. Problematyka zmian zwyrodnieniowych dotyczy właśnie osób starszych, które muszą zwrócić większą uwagę na zmiany, jakie zachodzą w ich organizmie w tym okresie.


Temat okazał się strzałem w przysłowiową dziesiątkę i cieszył się wielkim zainteresowaniem zgromadzonych słuchaczy.

Image
 
Image

Image
 
Image

 
Czwartek, 13 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email
Image
Dzisiaj w planach zajęć klubowych jest wizyta w kinie. Niedaleko hospicjum, znajduje się kino ŚWIT, dokąd udajemy się na głośny film „Bogowie”.  Wszyscy doskonale pamiętają Pana prof. Zbigniewa Religę, w postać którego wciela się Tomasz Kot.
Okazuje się, że temat zainteresował mnóstwo osób, bo na film przyszło blisko 50 osób (członkowie Klubu, wolontariusze). Wrażenia po seansie były bardzo pozytywne i wszyscy wyszli zadowoleni. Mogli poznać więcej szczegółów z życia prof. Zbigniewa Religii, który jako pierwszy dokonał udanego przeszczepu serca.

 
Piątek, 7 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email

Image
Dzisiaj kontynuowane są prace korespondencyjne, w związku z organizowaniem  Mszy św. w Bazylice Franciszkanów, 20 listopada 2014 r., o godzinie 16.30. Dwa dni temu, grupa korespondencyjna zaadresowała koperty, a dzisiaj już wkładamy zaproszenia do kopert i wysyłamy. Na Panie z Klubu można zawsze liczyć, dzięki czemu prace przebiegają sprawnie i wszystko zostaje wykonane w zaplanowanym terminie.

  

Image
 
Image

Image
 
Image

 
Czwartek, 6 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email

Image
Zbliża się godzina 14.00, członkowie Klubu zbierają się w sali wykładowej, na swoim cotygodniowym spotkaniu. Dzisiaj w planach są obchody imienin. Solenizantami są Pani Lena, Pan Stanisław oraz nasza rehabilitantka Sylwia. Gromkie „sto lat” zabrzmiało donośnie, a potem wszyscy raczyli się przysmakami przyniesionymi z tej okazji. Czas wspólnych rozmów, śmiechu i mile spędzonych chwil, jest zawsze nieodzownym akcentem spotkań członków Klubu dr Jana Deszcza.

Image
 
Image

Image
 
Image

 
Środa, 5 listopada 2014 r. PDF Drukuj Email

Dzisiaj, w planach prac klubowych, są prace korespondencyjne. Wszystkie ręce na pokład, gdyż musimy wysłać zaproszenia na Mszę św. dla osób, które utraciły swoich bliskich, w tym dla rodzin, których krewni byli pod opieką hospicjum. Masza św. odbędzie się w Bazylice Franciszkanów, a osób, które trzeba zaprosić, jest blisko 1000. Tak więc prace zaplanowane są na kilka dni i Panie, które uczestniczą w pracach korespondencyjnych, stawiły się dzisiaj w komplecie.

Image
 
Image

Image
 
Image

 
Czwartek, 30 października 2014 r. PDF Drukuj Email

Image
Dzisiejszy czwartek obfituje w wiele wydarzeń. Najpierw zaplanowane zostały prace końcowe z wykonywania chorągiewek na Wielką Kwestę Listopadową. Panie każdego roku uczestniczą w pracach, a właściwie to same wykonują ok. 10 000 chorągiewek. Tak też było i tym razem. Jednocześnie wykonywane były wieńce na zbliżające się Święto Zmarłych. I wieńce te zostaną zaniesione na groby osób, związanych z Klubem, czy też z hospicjum, których już z nami nie ma.

 

 

 

Image
Image

Image
Image
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Następnie, po zajęciach związanych z wykonywaniem chorągiewek i wieńców, wszyscy udali się na salę wykładową, gdzie odbyć miał się wykład pt. „Dieta seniora – przedstawienie zasad zdrowego i prawidłowego odżywiania osób w wieku senioralnym”.

Pani dr Monika Wójtowicz opowiedziała o zasadach, jakich warto przestrzegać, aby dieta była zrównoważona i bogata w odpowiednie składniki, które są istotnie na danym etapie życia. Oczywiście, padały również pytania, na które Pani Doktor chętnie odpowiadała.

Image
Image

Image
 
Image

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 nast. » koniec »»

Klauzula Informacyjna

dla Pacjentów

 
Komu pomaga Hospicjum?
Co jest celem opieki?
Kto ponosi koszty?
 
Jednostki Hospicjum

Konsultacje z medycyny paliatywnej dla lekarzy

Skierowanie do Hospicjum

Zasady udostępniania dokumentacji medycznej

bsi assurance mark iso 9001 keyb

 
 
 
 
  bsi assurance mark iso 14001 keyb 

Przebudowa Hospicjum

2009-2011

logo_malopolski wersja8

nsspr_wariant dodatkowy

unia

 

Hospicjum św. Łazarza

Gościmy
Odwiedza nas 6 gości

© 2018 Hospicjum św. Łazarza w Krakowie
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.